Araştırmacı Yazar Hakan Yılmaz Çebi Web Sitesi
ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

HAZIR KITA

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SOSYAL PAYLAŞIM

DESTEK

DİN VE VATAN

BÖLÜNMEYE KARŞI UYANDIRAN SİTE..
"Sizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülükten sakındıran bir topluluk bulunsun." (Al-i İmran -104)

www.reddiyeler.com
Metafizik Çalışmalarda Batı Dünyası!

Metafizik Çalışmalarda Batı Dünyası!

Tarih 31 Mayys 2010, 18:19 Editör

Metafizik fizikötesi-doğaötesi olgu ve olayları inceleyen sistematik ve disipliner bir bilgi sistemidir.

Birçok Batılı ülkede metafizik çalışmalar yapılmaktadır.Bu konu,akademik seviyede araştırılmaktadır. Klinik ve laboratuvardalarda çeşitli deneyler yapılarak neticeleri tartışılmakta,varılan her nokta maddeciliğe darbe olmaktadır. Medyumluk ve psişik olaylar,bedensiz varlıklar, telepati, rüya, ruhi güç, duyugörü vs. konular Türkiye dışında ilgi bulup revaç görmekte, bizde ise tabular ve yasaklar yüzünden yeterli ilmi çalışmalar yapılamamaktadır.


   Özellikle “duyular dışı idrak” dediğimiz bu kabiliyetler, ABD ve Avrupa’da kendini ifade imkanı bulmaktadır. Geçmiş ve gelecekle ilgili faydalı birçok çalışma ve deneyler yapılmaktadır. Ancak bizim elimizdeki doküman,belge,arşiv ve kaynaklar fazla olduğundan biz istikbalde onlardan daha ileri gidebiliriz. Kur’an-ı Kerim ve Hadis-i Şeriflerin elmas gibi hakikatleri anlaşıldıkça,Avrupalıların cam parçalarına galebe edecektir.


   İnsan, yaratılışında birçok duygular ile teçhiz edilmiştir.Bu özellikleriyle,insan harikulada işler yapmaktadır.Mesela İsrail’de oturan Uri Galler isminde bir şahsı örnek verebiliriz.Yüz tane boş kutu içinde,dolu olanı hemen bulmakta,zarfın içindeki mektupta yazılı metni okumakta,bir eşyayı ele alıp onun sahibini bulmakta,bir bakışta çatal,kaşık gibi metalleri eğip,bükmektedir.


   Batıda birçok laboratuarda tecrübe edilen kabiliyetli kişiler, kayıp eşya ve insanları bulmakta,telepati,duyugörü gibi özelliklerini kullanarak insanlara faydalı olmaya çalışmaktadır. Parapsikoloji dediğimiz ilim dalı,bütün metafizik olayları incelemektedir.


Metafizik fizikötesi-doğaötesi olgu ve olayları inceleyen sistematik ve disipliner bir bilgi sistemidir. Son yüzyılda metafizik boyut gelişerek, pozitif bilimcileri, ilahiyatçıları ve halkı etkilemektedir. Amerika, Rusya, Çin, Hindistan, İsrail, Fransa, Almanya, Bulgaristan, Japonya ve kanada da metafizik bilgi sistemiyle ilgili özel ve devlet üniversitelerinde kürsüler oluşturularak metafizik bilgi sistemiyle ilgili dersler verilmektedir. Özel istihbarat birim personellerine, bilim adamlarına, ilahiyatçılara ve bu konuda yeteneği olan genç beyinlere dersler verilerek yetiştirilmektedir.
Türkiyedeki özel veya devlet üniversiteleri bu konuda çok geri kalmıştır.

Özetle değindiğimiz gibi; Yurtdışında devlet bünyesinde veya devlet tarafından desteklenen onlarca metafizik alanda açık-gizli kurumlar hatta üniversitelerde bölümler var iken, ülkemizde bu konuda büyük bir eksiklik bulunmaktadır ve bu alanda olduğunu iddia edenlerden akademisyen-yazar v.b gibilerinin birçoğunun da maalesef büyük zaafiyetleri bulunduğundan somut adımlar atılamamaktadır ve onların yüzünden de işi sulandırma noktasında bir takım odakların ellerine de koz geçmektedir. 


 

Özellikle İsrail istihbarat servisleri bünyesinde etkili bir metafizik yapılanma ve dünya çapında faaliyet gösteren oluşumları vardır. İsrail bu sayede birçok ülke halkını ve yönetim kadrolarını metafizik tesir ile etki altına alıp, kendi çıkarları doğrultusunda plan ve projeler yapmaktadır. Ülkemizde ise bu alanda tam tersi bir hüsran söz konusudur!

Derleme M.A.H.

Bu haber 7460 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Metafizik

İntihar edenler çoğaldı ve nedenleri ?

İntihar edenler çoğaldı ve nedenleri ? İntihar edenlerin çoğalmasında ki etkenlerden en önemlisi yaşayamadıkları DİN'dir !

Müslüman Temizliği, Sihir-Büyü Kirliliği

Müslüman Temizliği, Sihir-Büyü Kirliliği Günümüz dünyasına ışık tutan bir yazı..

(c) 2008 - 2015 Sizde Ümmeti Muhammed yararına hayırlı küçük bir iş yapmak istiyorsanız yazıları sevdiklerinize ulaştırabilirsiniz! Gayret, samimiyet ve aşk bizden tevfik Allah'tan! (cc) Sitemizden alınan yazı ve dosyalar, ticari amaç gütmeksizin, değişik istemediğimiz amaç ve çıkarlar uğruna kullanmaksızın, yazar ve site ismimiz kaynak gösterilmek şartıyla yayınlanabilir! Aksi halinde tüm yasal haklarımızı gizli tutmaktayız!
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bili?im