Araştırmacı Yazar Hakan Yılmaz Çebi Web Sitesi
ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

HAZIR KITA

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SOSYAL PAYLAŞIM

DESTEK

DİN VE VATAN

BÖLÜNMEYE KARŞI UYANDIRAN SİTE..
"Sizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülükten sakındıran bir topluluk bulunsun." (Al-i İmran -104)

www.reddiyeler.com
Aselsan Mühendislerinin Metafizik Saldırıya Uğramaları

Aselsan Mühendislerinin Metafizik Saldırıya Uğramaları

Tarih 05 ?ubat 2013, 01:49 Editör

Aselsan mühendislerinin başlarına gelenler ve mevcut diğer personelin nasıl bir pislik batağına çekilmesi hakkında bir analiz...

05 Şubat 2013 Tarihli ek yazımız:

25 Ocak 2013 Tarihinde, Ankara'da muamma(?) bir trafik kazasında hayatını kaybeden ve Aselsan personeli olup önemli projelerde görev alan hendis Hakan ÖKSÜZ hayatını kaybetti.

13 Haziran 2011 tarihinde eklediğimiz aşağıda ki yazımızı tekrar vermekte fayda var...

Diyecek çok şey var, lakin bizim sözümüz acıttığı için, basit olana basit geliyor... Zaten şu ortamda gerek duymuyoruz...


13 Haziran 2011 Tarihli Yazımız:

Aselsan mühendislerinin başlarına gelenler ile engel konulmak istenilen projelerin ve milli yazılımların yapılandırılmasını istemeyen dış mihrakların verdiği mesajların, Devletimiz bünyesinde ki muhatabı kurumlarda etkisinin ne kadar olduğu konusunda kafa yormak gerekir (!?)
 
Sindirilmiş ve sindirilmeye çalışılan kurumlar ile etkiye alınmış beyinlerimizin kim ne kadar maddi-manevi(zahiri-batıni) anlamda korumasını yapıyor, onuda ayrıca ele almak lazımdır. Diğer bir gerçekte şudur ki; Zahiri güvenlik kurumlarının manevi yapıları içler acısı durumda iken, manen birşeyler beklemek abesle iştigal olsa gerek. Yedi kıtaya hükmetmiş Osmanlı Ordusu ruhundan eserin kalmadığı TSK ve Teşkilat-ı Mahsusa ruhundan eserin kalmadığı MİT'in yapısı gibi...
 
Resmi anlamda devletin bir kolu olarak yetiştirilen günümüz ilahi-yatçılarının dahi bazılarını ekranlarda vs. sapık itikadları ile izlerken/okurken bunları yetiştiren kurumlarda tedrisat-öğretim ne kadar sağlıklı diyede ayrıca bir soru geliyor aklıma?
 
Kim de beni anmaktan yüz çevirirse şüphesiz onun sıkıntılı bir hayatı olacak ve biz onu, kıyamet günü kör olarak haşredeceğiz. (Taha 124. ayet)
 
Cenab-ı Hakk'ın, Hz. Muhammed Mustafa (sav) Efendimiz ile insan ve cinlere Kuran-ı Kerim'i bildirmesi ile görünen/görünmeyen dünya aleminde imtihana tutulduğumuz günümüz dünyasında, işte bu ayet-i kerime ve benzer manalarda ki birçok ayet işin düğüm noktasıdır...
 
 
Günümüz insanı ve özellikle devlet bünyesinde önemli noktalarda çalışan üst-ast kademesinde kiler şunu iyi bilmeli; Nasıl ki şemsiye insanı yağmurdan korur, işte manevi şemsiye görevini gören Allah'ın dostum dediği, Allah Resulunun (sav) varisim dediği gerçek bir mürşidi kamilin nazarından uzak olmanın beraberinde, bu gibi ana nedenler sonucunda ise metafizik saldırılara açık hale gelmektedir...

Kimse o değeri ölçülemez ceddimiz Osmanlı Padişahlarından ve bilhassa genç yaşta Alemlerin Efendisi (sav)'in övgüsüne mazhar olan yedi kıtaya hükmetmFatih Sultan Mehmed Hazretlerinden kendini büyük görmesin, (görürse aklından zoru var deli derler.) en bariz misalde o, ben padişahım deyip hüküm sürmemiş, Akşemseddin (ks) Hz. gibi bir mürşidi kamil paygamber varisi evliyanın elini tutmuş...

 

Ey iman edenler! Allah'tan korkun ve sadıklarla beraber olun. (Tevbe Suresi 119. ayet)

Bilesiniz ki, Allah'ın dostlarına korku yoktur; onlar üzülmeyecekler de. Onlar, iman edip de takvâya ermiş olanlardır. Dünya hayatında da ahirette de onlara müjde vardır. Allah'ın sözlerinde asla değişme yoktur. İşte bu, büyük kurtuluşun kendisidir. (Yunus Suresi 62-64)

Takva, insanı kamillerin özelliklerindendir.
 
Takva, kalkanı olana; dünya ve içindekileri ne yapa!
 
Takvaya ulaşmak içinde, takvaya ulaşmışları bulmak lazım, tasavvuf İslamı takvaca yaşamayı öğretir ve bu yola giren talip, gayreti nisbetinde istifade eder.
 
Cinlerden korkan değil, cinlerin korktuğu insan olmak için, bir marangoz ustanın elinde güzel bir hale gelebilmek için, marangozhaneye girmek lazımdır.
 
Kırk yıl Taptuk Emre Hazretlerinin dergahında hizmet eden Yunus Emre'yi asırlardır gönül sultanı yapan, Allahu Tealanın kendisine sunduğu en büyük lüfutlardan birini şu mısralarda anlatıyor;
 
MÜRŞİTSİZ OLMAZ
Gel ey kardeş Hakkı bulayım dersen,
Bir kamil mürşide varmayınca olmaz.
 
Varıpta sözünü tutmayınca olmaz,
Resulün cemalin göreyim dersen,
Bir kamil mürşide varmayınca olmaz.
 
Varıpta sözünü tutmayınca olmaz,
Niceler gittiler mürşid arayı,
Arayanlar buldu derde devayı,
Kırk yıl okusalar aktan karayı,
Bir kamil mürşide varmayınca olmaz,
Varıpta sözünü tutmayınca olmaz.
 
YUNUS EMRE (KUDDİSE SIRRAHU) HZ.
 
 
Hadis-i Şeriflerde, alemlerin efendisi Hz. Muhammed Mustafa (sav) Efendimiz buyuruyorlar ki; "Ehl-i beytime buğzeden, yüzüstü cehenneme atılır." [İ. Ahmed]
 
"Ehl-i Beyt, Nuh'un gemisi gibidir. Ona binen kurtulur, ondan geri kalan boğulur."
[Kaynak: Ahmed B. Habel, El-Müsned,3/157; Hakim, El-Müstedrek, 3/151]
 
Yukarıda biraz manevi temelini oturtmaya çalıştığımız konuya şimdi de alıntı yaptığımız aşağıda ki haber ile devam edelim.
***
 
Tarih: 7 Ağustos 2006
Yer: Pursaklar-Ayancık Yolu(Ankara)


Aselsan'da çok önemli projolere imza atan 31 yaşındaki makine mühendisi Hüseyin Başbilen bir aracın içinde ölü bulunuyor. ODTÜ mezunu mühendisin sol el bileğinde ve boynunda kesik izleri var. Otopsi sonucu "intihar etmiştir"deniliyor.

Tarih: 16 Ocak 2007
Yer: Gölbaşı(Ankara)


Aselsan'da çalışan ODTÜ mezunu elektrik mühendisi 30 yaşındaki Ali Ünsem Ünal aracının içinde tabancayla intihar ediyor.3 yıldır Aselsan'da çalışan mühendis ölüyor.

Tarih: 26 Ocak 2007
Yer: Batıkent(Ankara)

26 yaşındaki ODTÜ mezunu elektrik mühendisi Evrim Yançeken evinde intihar ediyor.2 yıldır ASELSAN’da görev yapan 26 yaşındaki Evrim Yançeken, 7. kattaki evinin pencerisinden atlıyor. Genç mühendis ölüyor.

Yüksek lisans yapan genç mühendisin, uzun süredir tez için çalıştığı ve bu nedenle psikolojisinin bozulduğu iddia edildi. Bir de intihar notu bırakmış: "Artık dayanamıyorum. Psikolojim çok bozuldu. Yüksek lisans tezimle ilgili büyük sıkıntılar yaşıyorum. İntiharımdan kimse sorumlu değil. Ailemin üzülmesini istemiyorum.

*7 Ağustos'taki ilk intiharda şüpheler vardı. Mühendis Hüseyin Başbilen'in vücudundaki kesikler için "kendi yaptı" dendi.

*Gölbaşı'ndaki 2. intihar da mühendis Ali Ünsem Ünal, aracının içinde başından vurulmuş bulundu. "İntihar etti" dendi.

*Batıkent'teki 3. intiharda ise Evrim Yançeken intihar notunu yazıp 7. kattan kendini attı.

Dikkat ederseniz 3 ölüm de farklı biçimde gerçekleşiyor.

3 farklı intihar metodunu uyguluyor mühendisler.

İntiharlar son 6 aya sıkışmış.

İlginç. Aselsan, TSK'nın dışa bağımlılığını azaltmak için kurulmuş bir şirket.En önemli özelliği aviyonik bakımından bunu büyük ölçüde başarmış olması.Bu aviyonik meselesi çok önemli. 650 milyon dolara F-16'larımızı ABD modernize edecek ya, işte o uçaklarda bizimkilerin yapamadığı tek şey aviyonik sistemler.Dışa bağımlılık o yüzden.

Türkiye'nin en parlak üniversitesinden mezun olmuş 3 parlak mühendis.
Türkiye'nin en parlak kuruluşlarından birinde iş buluyorlar.
Türkiye standartlarına göre hayli iyi maaş alıyorlar.

Ve "yüksek lisans tezi sıkıntısı" onları intihara sürüklüyor.
Yüksek lisans neden yapılır? Daha iyi maaş, daha iyi mevkii için.
Adam zaten 26 yaşında bunu başarmış.
Diğerleri de...

Aselsan'ın internet sayfasına giriyorum,intiharlarla ilgili tek açıklama yok.
Türkiye'nin en gözde kurumunun 3 mühendisi intihar ediyor, herkes "sus-pus".
Ölenler Aselsan'ın çalışanı değil yalnızca,
Bu ülkenin yetiştirdiği beyinler,

Olay sadece "ruhsal sıkıntı" ise, ilk intiharın ardından çalışanlarına yönelik tedbir almayan Aselsan yönetimi yine kusurlu sayılır.Türkiye'nin en gözde mühendisleri bu ölümleri görünce Aselsan'da çalışmak ister mi? Kurum, adeta içine kapanarak kendi bacağına kurşun sıkmış olmuyor mu?

Yanıtı gizlidir ama yine soralım: Bu mühendisler hangi proje üzeride çalışıyorlardı? Geleceklerini garanti altına almış 3 kişinin ard arda intihar etmesini "yüksek lisans" notu açıklamaya yetmiyor.
 
****
 
 
Şimdi bu haberin devamında şunu söyleyebiliriz; uçak teknolojilerinde üst seviyelerde olup, ülkemizle de sık ticari ilişkilerde bulunan ABD, İsrail faktörünü ele aldığımızda Aselsan mühendisleri vakasını ve Isparta'da düşen, önemli bir proje üzerinde olan bilim adamlarımızın şehit edilmesinide unutmuş değiliz!
 
 
 
 
Yani değinmeye çalıştığımız şekilde konunun kısa bir özeti; şeytani cinler olan metafizik varlıklar ve bioteknolojik sistemleri kullanan düşman, genç beyinlerimizi ve bilim adamlarımızı yakın markajda tutuyor, psikolojilerini, aile huzurlarını vs. bozabiliyor ve duruma göre çeşitli fizik/metafizik müdahale yapıyorlar... Metafizikte delile ulaşmanız zordur. Güçlü ve etkili ehli sünnet itikatında bir metafizik gücünüz ve teknolojiyi iyi kullanan genç beyinlere ihtiyaç vardır... Bunun yanında siyasi, askeri ve istihbari kurumlarda ki yönetim kadrosunuda özel bir ilgi ile takip ediyorlar ve göreceli yönetiyorlar (!?)...
 
 
Siz Allah'ın emirlerinden yüz çevirirseniz, şeytanı cini ifriti, sizi intiharda ettirir, sizi günah çukurunda yüzdürür de kendinizi deryada yüzer sanarsınız ve daha nice necis işleri size süslü gösterirde Allah (cc) muhafaza bu imtihan dünyanızı kaybetmenize sebep olur...
 
 
Sonrasında, bütün bu suikast ve ölümlerde güvenlik ve istihbarat kurumlarının sorumluluğu gözler önündedir... Sorumluluklarını yerine getiremediklerinden bunlar yaşanmaktadır...
 
 
Ülkemizin sindirilmiş kurumları, tarihe nam salmış hoşgörü ve merhamet abidesi Müslümanları İzlemekten zaman buldukça, zamanlarını geçiyorlar.... (!?)
 
Bu ülke insanımız ve özellikle Müslüman coğrafyasında yaşayan her bir Müslüman kardeşimize ayrı ayrı yapılan toplu bir kötülüktür...
 
Hesap var, mizan var..
 
 

Kim zerre miktarı hayır(iyilik) yapmışsa onu görür. Kim de zerre miktarı şer (kötülük) işlemişse onu görür. (Zilzal 7-8. ayet)

 
 
 
Eşref Pekcan
metafizikmerkez.orgAselsan mühendislerinin şüpheli ölümleri antisiyonizm

Bu haber 17797 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Metafizik

İntihar edenler çoğaldı ve nedenleri ?

İntihar edenler çoğaldı ve nedenleri ? İntihar edenlerin çoğalmasında ki etkenlerden en önemlisi yaşayamadıkları DİN'dir !

Müslüman Temizliği, Sihir-Büyü Kirliliği

Müslüman Temizliği, Sihir-Büyü Kirliliği Günümüz dünyasına ışık tutan bir yazı..

(c) 2008 - 2015 Sizde Ümmeti Muhammed yararına hayırlı küçük bir iş yapmak istiyorsanız yazıları sevdiklerinize ulaştırabilirsiniz! Gayret, samimiyet ve aşk bizden tevfik Allah'tan! (cc) Sitemizden alınan yazı ve dosyalar, ticari amaç gütmeksizin, değişik istemediğimiz amaç ve çıkarlar uğruna kullanmaksızın, yazar ve site ismimiz kaynak gösterilmek şartıyla yayınlanabilir! Aksi halinde tüm yasal haklarımızı gizli tutmaktayız!
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bili?im