Araştırmacı Yazar Hakan Yılmaz Çebi Web Sitesi
ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

HAZIR KITA

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SOSYAL PAYLAŞIM

DESTEK

DİN VE VATAN

BÖLÜNMEYE KARŞI UYANDIRAN SİTE..
"Sizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülükten sakındıran bir topluluk bulunsun." (Al-i İmran -104)

www.reddiyeler.com
Piri Reis'in Haritasını Cinler mi Çizdi?

Piri Reis'in Haritasını Cinler mi Çizdi?

Tarih 15 Mayys 2010, 23:37 Editör

Piri Reis'in 1513 yılında çizimini tamamladığı ve 1929 yılına kadar kayıp olan harita, bulunduğu günden beri esrarını koruyor

Metafizik Açıdan Piri Reis'in Haritasının Durumu

Piri Reis'in 1513 yılında çizimini tamamladığı ve 1929 yılına kadar kayıp olan harita, bulunduğu günden beri esrarını koruyor. Antartika keşfedilmeden 300 yıl önce Antartika'nın haritasını oldukça detaylı olarak gösteren haritanın esrarı ile ilgili bugüne kadar çeşitli teoriler ortaya atıldı. Kimileri bu haritanın cinler tarafından iddia etti, kimileri de bu uzaylıların çizip Piri Reis'e verdiğini söyledi. Kimileri de Piri Reis'in klasik yöntemlerle bu haritayı çizdiğini belirtti. Ayşe Olgun 25 Aralık tarihinde Yeni Şafak gazetesinde yayınlanan bir haberinde şu ilginç noktaya dikkati çekiyor:

"Piri Reis'in haritasında en çok dikkat çeken noktalardan biri Antarktika'nın kuzey sahillerinin son derece detaylı bir biçimde çizilmiş olmasıydı. Bilim dünyasını hayrete düşüren ise Piri Reis'in bu kıta keşfedilmeden 300 sene önce nasıl bu kadar düzgün bir haritayı çizdiğiydi. Harita buna ek olarak buz altında kalan sahilleri de gösteriyordu. Jeolojik bilgiler Quenn Maud topraklarının buzla kaplanmadan önceki son halinin ancak MÖ 4000 tarihinde görülebildiği yönünde. Akılları karıştıran soru da buraya kim MÖ 4000 yılında gelip bugün ancak modern teknolojilerle gerçekleştirilebilen bu haritayı çizebildi? Bu sorunun cevabı bilim dünyasında cevapsız kalırken Piri Reis Bahriye adlı kitabında çizdiği haritanın Süleyman Peygamber'den kendine intikal ettiğini açıklıyor."

MÖ 4000 yılında çıplak hali görülebilen bir sahilin buzlar altındaki halinin 1500'lü yılların teknolojisiyle ortaya çıkartılması ve çizilmesi hepimizin takdir edebileceği gibi mümkün değildir. Bu durumun izahı ancak Piri Reis'in söylediği gibi olabilir. Yani harita Hz. Süleyman'dan Piri Reis'e intikal ettirilmiştir.

Haritanın cinler tarafından yapıldığını inkar edenler ise haritanın çeşitli hatalarına dikkati çekmektedir. Bu hatalarla birlikte Piri Reis'in kendi el yazması notlarını da inceleyerek Piri Reis'in bu haritayı 20 kadar haritayı birleştirerek oluşturduğunu savunmaktadır. Bunun yanı sıra şu ilginç iddiayı da telaffuz etmektedirler:

"Süleyman peygamber olarak bilinen Salomon, Davut'un oğlu ve İsrail kralıdır. Yaklaşık MÖ 972- 932 tarihlerinde yaşamıştır. İslami gelenek onu cinlerin ve hayvanların efendisi saymaktadır. Bu durumda Hz. Süleyman eğer bir harita yaptırdıysa, bu ancak dünyanın bundan yaklaşık 3 bin yıl önceki halini resmedebilir. Oysa Antarktika'nın buzla kaplanması bundan 6 bin yıl öncesine tarihlenmektedir. O halde Hz. Süleyman'ın harita çizmek için havalanan cinleri ve kuşları ancak buzlar altında bir Antartika görebilirlerdi."

Bu iddia çok ilginçtir çünkü cinleri inkar eden görüşe sahip kişiler cinlerin duyularının insanlar gibi olabileceği gibi dar bir görüşe sahiptirler. Milyarlarca canlıyı yaratan Allah (cc) her canlıya farklı görme yetisi vermiştir. Örneğin köpekler siyah beyaz görürler, yılanlar dilleriyle ısıyı algılarlar ve hedeflerini belirlerler, yarasalar kör oldukları halde sesle hiç şaşırmadan hem yönlerine hem de avlarına ulaşırlar. Cinler gibi  ışık hızıyla hareket edebilen ve çok farklı yetilere sahip olan varlıkların buzların altını resmetmeye güç yetirebileceklerini de ihtimal dahilinde kabul etmemek gerçekten oldukça dar bir bakış açısıdır.

Uzmanlık alanım olan metafizik ilmi açısından bakıldığında cinlerin bu haritayı yapmış olması mümkün olduğunu söyleyebilirim. Cinlerin çeşitli insanlara resim, heykel gibi sanat eserleri yaptırabildikleri bilinen bir gerçektir. Bu tür vakalarla ben de bir kaç kez karşılaşmıştım.

Piri Reis'in haritasının nasıl yapıldığı konusunda Piri Reis'in bildirdiği notlardan başka kesin bir delilimiz yok maalesef. Bu nedenle ben sizlere bu konu hakkında yayınlanmış bazı yazıların linklerini vererek görüşü size bırakıyorum:

http://www.yenisafak.com.tr/arsiv/2005/aralik/02/a01.html

http://www.dataci.net/forum/showthread.php?t=5641

http://www.parapsikoloji.org/viewtopic.php?p=1931&sid=b101b71a5ef9f3c220fcb2fb6350ef52

http://www.baktabul.com/off-topic/2882-piri-reisin-haritasi.html

http://www.pafuli.net/yenibirbakis/forum_posts.asp?TID=158

http://turkcaptains.com/Piri_Reis_haritasinin_esrari.pdf

http://www.2de1.net/kultur.sanat.sinema/44532-piri.reis.haritasi%B4nin.sirri.html

http://arsiv.sabah.com.tr/2006/01/14/cp/gnc106-20060101-102.html

 
Alıntı

Bu haber 8735 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
İstihbarat

LEVON AMCAYLA HASBİHAL... MAALESEF; YARALARIM AÇILDI...

LEVON AMCAYLA HASBİHAL... MAALESEF; YARALARIM AÇILDI... LEVON AMCAYLA HASBİHAL... MAALESEF; YARALARIM AÇILDI...

OKURLARIMIZ PETROL VE MADEN OYUNLARINI AÇIKLIYOR...

OKURLARIMIZ PETROL VE MADEN OYUNLARINI AÇIKLIYOR... TÜRKİYE'DE PETROL KİME SAKLANIYOR kitabımızı elden ele dolaştırıp BİZZAT YAŞADIĞI ve şahit olduğu olayları anla...

(c) 2008 - 2015 Sizde Ümmeti Muhammed yararına hayırlı küçük bir iş yapmak istiyorsanız yazıları sevdiklerinize ulaştırabilirsiniz! Gayret, samimiyet ve aşk bizden tevfik Allah'tan! (cc) Sitemizden alınan yazı ve dosyalar, ticari amaç gütmeksizin, değişik istemediğimiz amaç ve çıkarlar uğruna kullanmaksızın, yazar ve site ismimiz kaynak gösterilmek şartıyla yayınlanabilir! Aksi halinde tüm yasal haklarımızı gizli tutmaktayız!
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bili?im