Araştırmacı Yazar Hakan Yılmaz Çebi Web Sitesi
ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

HAZIR KITA

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SOSYAL PAYLAŞIM

DESTEK

DİN VE VATAN

BÖLÜNMEYE KARŞI UYANDIRAN SİTE..
"Sizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülükten sakındıran bir topluluk bulunsun." (Al-i İmran -104)

www.reddiyeler.com
KAYSERİ-DEVELİ'DE KAYADAKİ OYUK VE İLK EL YAZMASI BİR İNCİL…

KAYSERİ-DEVELİ'DE KAYADAKİ OYUK VE İLK EL YAZMASI BİR İNCİL…

Tarih 03 Temmuz 2015, 01:34 Editör Hakan Y. ÇEBİ

Yer altı zenginliklerimizin diğer bir yönü..

Almanya’da yaşayan pek değerli bir şair-yazar hanım efendi ile görüşüyorum.. Enteresan zamanlarda olduğumuzu söyleyerek, az evvel yaptığım (3 ERMENİ BAŞPAPAZIN BİLDİĞİ 4013 YERDE BİLİNEN - Mezopotamya-Anadolu-Kafkaslar-Balkanlar- YERALTI BANK ALTIN REZERVLERİ) görüşmelerine atıfta bulunuyorum. Zira konuşmanın bir yerinde beni aradıklarında, kendisinin iletmek istediği konuyu yeterince değerlendirememiş, bir saat sonra görüşmek temennisiyle bu telefon konuşmasını ertelemiştim.. İçimden gelen derin bir hisle değerli hanımefendinin istişarelerinden yararlanacağımı da düşünerek, az evvel gerçekleştirdiğim görüşmelerden kısmen de olsa kendisine bahsettim.

Hanımefendi meğerse unuttuğu pek çok şeyi böylelikle hatırlamış oldu.. KAYSERİ- DEVELİ'de özellikle kendi köy ve civarında bu tarz Ermeni papazların bildiği definelerin çok olduğu yerleri iyi bildiklerini hatta şu anda Türkiye’de büyük marketler piyasasında söz sahibi firmalardan birinin (ki ismi bizde mevcut) sahiplerinin de bu TOPRAK ALTI BANK’tan ele geçirilen altınlarla sermaye yapılarak oluşturulduğunu söyledi..

Hatta daha ne duruyorsunuz dercesine hayli komik ve enteresan gelen bir hatırayı daha paylaşarak; "köstebeklerin bile zaman zaman yer altından çıktıkları yerlerden ağızlarında eski paralar taşıdıklarını; insanların bunları alıp daha sonra da satarak adeta harçlıklarını çıkardıklarını" da söyledi.

BABASI ÇOCUKLUĞUNDA İLK İNCİL NÜSHALARINDAN BİRİNİ BULUYOR!

Şair- Yazar Hanımefendinin babası bir gün kendi başına oynarken civarda küçük bir oyuk görüyor ve içine giriyor. Oyuğun içinden eski bir el yazması kitap çıkıyor.. Hemen dedesine getiriyor. Bu tarz eserlerden iyi anlayan dedesi; bu kitabın İNCİL'İN İLK EL YAZMASI NÜSHALARINDAN birisi olduğunu söyleyerek çabuk başımıza iş açmadan o kitabı yerine koy diyor. Maalesef, babası da oyuğa tekrar girerek o kitabı tekrar yerine koyuyor.

Her köye gittiklerinde o oyuğun önünden geçerken; yerini işaret ederek bu hatırayı onlara anlatırmış..

İşin bu kısmı artık bizi ilgilendiriyor, Halk Bilimci olarak o oyuğa girmenin çoktan zamanı geldi bile (!)

Halkbilimci-Yazar Hakan Yılmaz ÇEBİ
Toplumu Aydınlatma hareketi (TA-HA)
DEĞERLİ OKURUMUZDAN TOPLUMU AYDINLATMA HAREKETİ (TA-HA)NIN ÖZVERİLİ ÇALIŞMALARIYLA İLGİ GELEN TEŞVİK DOLU MESAJ:

"Çok değerli Hakan Bey;

Genel seçim sonrası oluşan tabloda maalesef ülke insanımız yeni bir girdaba girmiştir.Bu girdap daha evvel hiç gerçekleşmemiş olayları meydana getirebilecek kuvvettedir.Sizin özellikle bu dönemden sonra çok daha aktif bir şekilde ekranlardan kitaplarınızdan radyo programlarından ve hatta en fazlası sosyal ağlardan sesinizi çığ gibi büyütmeniz bu milletin kıyamete kadar olan süreçte makus talihini bir daha yenmesinde çok büyük rol oynayacaktır.

Daha evvelki mailleşmemizde sizin vekil adaylığınız konusunda ki düşüncelerinizi öğrenmiş oldum.Ancak sahip olduğunuz tevazu artık yerini pençesini milletin yakasında tutan ellere saplamış bir kartal gibi almasını biz kardeşleriniz canı yürekten taleb ediyoruz.

Çünkü eğer sizler şuan sessiz kalırsanız biz kardeşleriniz yeni nesilleriniz çok yakın bir zamanda düşmanın tasması altında can çekişebiliriz.

Biz sizlerden son bir salvo,son bir manevra,son bir kahramanlık destanı bekliyoruz..Öyle bir dans edin ki kurtlarla tarih ve biz sizleri ebediyete kadar yaad edelim.Bize öyle bir örnek olun ki zaman ve mekan size alkış tutsun.Bu kardeşiniz olarak düşünüyor ve temenni ediyoruz ki; sahip olduğunuz yüksek meziyet,yüksek cesaret,yüksek dinamizm ve yüksek ahlak sayesinde Allahın kudretiyle başaramayacağınız kazanamayacağınız savaş harp yoktur,muhtaç olduğumuz kudret Rabbimin katında kuranın yolunda sünnet zırhında mevcuttur."

SAYGILARIMLA....
Ahmet Yurtsever

Bu haber 8136 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Sitemizden

Beyaz TV Her Açıdan 5 Kasım 2019 Tek Parça İzle

Beyaz TV Her Açıdan 5 Kasım 2019 Tek Parça İzle Beyaz TV Her Açıdan 5 Kasım 2019 Tek Parça İzle

Hakan Yılmaz Çebi ve Ahmet Maranki Beyaz Masa Sohbetleri 03.01.2019

Hakan Yılmaz Çebi ve Ahmet Maranki Beyaz Masa Sohbetleri 03.01.2019 Beyaz masa programının bütün kaydını izleyebilirsiniz..

(c) 2008 - 2015 Sizde Ümmeti Muhammed yararına hayırlı küçük bir iş yapmak istiyorsanız yazıları sevdiklerinize ulaştırabilirsiniz! Gayret, samimiyet ve aşk bizden tevfik Allah'tan! (cc) Sitemizden alınan yazı ve dosyalar, ticari amaç gütmeksizin, değişik istemediğimiz amaç ve çıkarlar uğruna kullanmaksızın, yazar ve site ismimiz kaynak gösterilmek şartıyla yayınlanabilir! Aksi halinde tüm yasal haklarımızı gizli tutmaktayız!
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bili?im