HAKKARİLİ KÖYLÜ İLE KOMUTANIN ANLAMLI BULUŞMASI


Açıklama: Güvenlik birimlerimiz bu ziyaretleri zamanında yapmış ve bu paralelde adımlar atılmış olsaydı, çok olumlu gelişmelerin olması kaçınılmazdı..
Kategori: İstihbarat
Eklenme Tarihi: 05 Şubat 2013
Geçerli Tarih: 21 Temmuz 2019, 13:47
Site: Araştırmacı Yazar Hakan Yılmaz Çebi Web Sitesi
URL: http://www.hakanyilmazcebi.com/detay.asp?haberID=306


Güvenlik birimlerimiz bu ziyaretleri zamanında yapmış ve bu paralelde adımlar atılmış olsaydı, çok olumlu gelişmelerin olması kaçınılmazdı..

İnşaAllah bundan sonra doğru dengeler kurmak için, olumlu sağlam adımlar atarlar..

İşte haber:

Terörle mücadelede görmeye alışık olduğumuz komutanlar kapı kapı gezerek bölgedeki kanaat önderlerini ziyaret ediyor.

O ziyaretlerden biri de Hakkarili Latifan Dedeye gerçekleştirildi.

Latifan Dede'nin sözleri teröre tokat niteliğindeydi:

‘'Yaşım 81'e girdi ben bu bayrağın altında yaşayalı, babam atalarım bu bayrağın altında yaşayalı. Evet eskiden yanlış yapan vardı. Ama bir kişi iki kişi toplum değildir devlet bizi koruyor, devlete bakıyoruz ki maşallah."

Latifan Katırcı Hakkari Dağlıca Köyünde yaşayan, bölgede kanaat önderi ve sözüne saygı gösterilen biri.

Bölgede görev yapan komutanlar Latifan Dede'yi ziyarete gidiyor.

O anlatıyor komutanlar dinliyor, söyledikleri aslında bir tarih niteliği taşıyor.

Latifan Dede'nin sözleri teröre tokat niteliğindeydi:

‘'Evet eskiden yanlış yapan vardı. Ama bir kişi iki kişi toplum değildir devlet bizi koruyor, devlete bakıyoruz ki maşallah."

''Bu ülkeye  yan bakan göz cenneti bulmasın.''

Dilinden komutanlar ve ülkesi için dua eksik olmuyor:

"Başta Allah´u Teala sizleri muhafaza etsin. Bu devlete bu bayrağa bu orduya yan gözü ile bakan benim canım bile olsa inşallah o can, cenneti bulmasın. "

Komutanın sözleri de bu dostluğu açıklar nitelikteydi:

 "Bizde sizin için buradayız bizde sizin canınızın malınızın, ırzınızın, namusunuzun her şeyinizin bekçisiyiz. Biz yeterki omuz omuza verelim güçlerimizi birleştirelim, siz bizi bağrınıza bastınız bizde sizin için buradayız."

Bu hoş ziyaretten geriye Latifan Kırdar'ın bir anlamda bölücülere verdiği ders ve komutanın sözleri kaldı.

Kaynak: trt haber

81 yaşında olan Latifan Katırcı, daha önce Dağlıca'da 30 yıl imamlık yapmış. Köyün en büyüğü, bölgede kanaat önderi ve sözüne saygı gösterilen bir insan olan Latifan Katırcı'yı ziyarete giden komutanlar, önce köy çocukları ile muhabbet ediyor ve beraberlerinde getirdikleri çikolataları ikram ediyor. Daha sonra Latifan Katırcı'nın kapısını çalıyor. Misafirlerini kapıda karşılayan Katırcı, Kürtçe selam veren komutanı "Ben sana kurban olayım" deyip bağrına basıyor.

Hal hatır sorulduktan sonra anlatmaya başlayan Latifan Katırcı, şunları söylüyor: "Ben akşam ve sabah namazlarında devamlı ordu için, millet için dua ediyorum Allah'a. Çünkü neden, biz Müslümanız. Bakıyorum ordu ne ordusu, Müslüman. Biz Mecusi değiliz, biz Hristiyan değiliz. Yaşım 81'e girdi, ben bu bayrağın altında yaşıyorum. Babam, atalarımız, bu bayrağın altında yaşıyorlardı. Eskiden Dağlıca'nın adı Oremar'dı, 350 hane vardı bir zamanlar. Kimi ABD'ye, kimi Fransa'ya, kimi Almanya'ya, kimi Yunanistan'a, kimi Irak'a gitti. 350 haneden şimdi 41 hane kalmışız. Devlete yardım edenler burda kalmış. Sonra, biz PKK diyoruz, onlar başka diyor; gün yok ki bizi sıkıştırmasınlar, bizi devamlı sıkıştırıyorlar, devamlı bize Oremar'ı bırakın diyorlar. Bu devlete yan bakana, benim canım dahi olsa, Allah cennet yüzü göstermesin."

Geçmişte, gerek asker içinde gerekse sivil içinde yanlış yapanlar olduğunu, ancak bunu bütün topluma mal etmemek gerektiğini ifade eden Katırcı, zamanla bazı şeylerin olumlu yönde değiştiğini dile getiriyor.

Elektrik kesintisinden de dert yanan Katırcı, "Burada bir gün ceryan var, 5 gün yok, 10 gün var 30 gün yok. Kaç günden beri mahrumiyet yere düşmüşüz." diyerek, sıkıntılarını aktardı.hakkari3.jpg


hakkari2.jpg

hakkari1.jpg