Araştırmacı Yazar Hakan Yılmaz Çebi Web Sitesi
ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

HAZIR KITA

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SOSYAL PAYLAŞIM

DESTEK

DİN VE VATAN

BÖLÜNMEYE KARŞI UYANDIRAN SİTE..
"Sizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülükten sakındıran bir topluluk bulunsun." (Al-i İmran -104)

www.reddiyeler.com
HZ. YUŞA TEPESİNİN SIRRI

HZ. YUŞA TEPESİNİN SIRRI

Tarih 01 Ekim 2014, 16:54 Editör

HZ. YUŞA TEPESİNİN SIRRI METAFİZİK İSTİHBARAT (1)

HZ. YUŞA TEPESİNİN SIRRI METAFİZİK İSTİHBARAT (1)

Bugün ki gibi  Şeytanlaşmış Siyonistlerin atalarını o yıllarda Allah'ın dini üzerine ehilleştirmek üzere gelen Peygamberlerden Hz. Yuşa;  Yusuf Aleyhisselam'ın neslinden gelip, ona benzeyen HARP UZMANI BİR PEYGAMBERDİ. NUN’un oğludur, Mısır'da doğdu. Annesi ise Musa Aleyhisselam'ın kız kardeşidir.Haliyle Hz. MUSA İLE AYNI ZAMANDA TEYZE ÇOCUĞUDUR….

Musa Aleyhisselem'dan sonra İsrailoğullarını TİH ÇÖLÜNDEN çıkarıp , dedelerinin eski yurdu olan Kenan diyarına ARZ-I MEVUD'A (FİLİSTİN VE ŞAM BÖLGESİ) GİRDİ.

AMALİKA kâfirleriyle ve yerli kavimlerle uzun süre harp ederek,Filistin, Ürdün ve Şam topraklarını ele geçirdi. Yuşa Peygamber, Hz. Musa'nın, el- HADİR/ HIZIR Aleyhisselam'la tuzlu balığınMETAFİZİK İSTİHBARAT ALEMİNDE remz/işaret olarak kullanıldığıİKİ DENİZİN buluştuğu yerdeki görüşmesinde yanlarında bulundu.

YUŞA, MUSA'YA:"GÖRDÜM KÜ (İKİ DENİZİN BİRLEŞTİĞİ YERDEKİ KAYADA DİNLENDİĞİMİZ ZAMAN BALIĞA AİT GARİP BİR HADİSE OLDU. O BALIĞIN HALİNİ SİZE SÖYLEMEYE UNUTTUM. ONU SANA HABER VERMEYİ BANA ANCAK ŞEYTAN UNUTTURDU. O BALIK DENİZDE YOLUNU ŞAŞILACAK BİR ŞEKİLDE TUTMUŞTU" (KEHF SURESİ, AYET: 63)

BUGÜN YUŞA TEPESİ OLARAK ANILAN DAĞIN İSMİ VAKTİNDE "DEV DAĞI" İDİ ki, HZ. YUŞA ORADA GİRDİĞİ BİR SAVAŞTA 3 BİN YIL ÖNCE ŞEHİD OLDU !..(www.hakanyilmazcebi.com )

KABRİNİ TRABZONLU ŞEYH YAHYA EFENDİ ORTAYA ÇIKARDI

 

KAYNAK KİŞİ ANLATIYOR:  

Kaynak kişi: CAVİT YALMAN D. Tarihi. 1324 (1908)

Adresi: Çamlıbahçe Mh. Asker Saime sk. No. 24 BEYKOZ

" Dedem Ahmed Efendi, Yuşa Peygamberin kabirinin türbedarlarından idi. Seneler Sultan Abdülaziz'in (1850) şehzadelik dönemi... Anneme anlattıklarını, annem da bana nakletti, ben de size aktarıyorum.Bugün, Beşiktaş'ta türbesi bulunan ŞEYH YAHYA EFENDİ, Yuşa Peygamberin kabrinin yerini tesbit etmiştir. Şöyle ki:Yavuz Sultan Selim, Trabzon'da Vali iken, oğlu Sultan Süleyman dünyaya gelir. Fakat kendisine sütanne tutulur. Aradan 40 küsur sene geçer, Sultan Süleyman Padişah olur. Yahya Efendi de büyük bir âlim ve tasavvuf ehli olur. Nihayet bir gün padişah olan sütkardeşini ziyaret için İstanbul'a gelir. Kanuni kendisi için Beşiktaş’ta kışlık bir dergâh bir de Anadolu Kavağı- Sütlüce'de yazılık bir dergâh hazırlatır.

 Yahya Efendi, yazlık dergahında iken bir gece rüyasında bir zat karşısına çıkıyor ve diyor ki:YAHYA EFENDİ İSTANBUL/BEŞİKTAŞ

"BEN YUŞA PEYGAMBERİM VE ŞU TEPEDE YATIYORUM. GEL YERİMİ TESBİT ET VE BENİ ZİYARET ET!"

 Yahya Efendi sabah uyanıyor. "Hayırdır İnşaallah bu nasıl rüya, Allah; Allah...” DEYİP KENDİ KENDİNE SÖYLENİYOR: " PEKİ, BİLDİĞİMİZ TARİHİ BİLGİLERLE YUŞA PAYGAMBER’İN KABRİ FİLİSTİN DE DEĞİL Mİ?.. HERHALDE KARIŞIK RÜYALARDAN BİRİ” diyor.

Fakat ikinci akşam yine aynı mubarek zat, karşısına çıkıp:

"NEDEN GELMEDİN: BU DEFA YARIN GEL  VE BENİ  ZİYARET ET!.."diyor. (www.hakanyilmazcebi.com )

Sabahleyin Yahya Efendi uyandığında bu defa rüyanın etkisi büsbütün kendisini sarıyor ve akşama kadar, "Hayırlar ola, acaba bu neyin nesi deyip, düşünüyor". Fakat her halükarda hala Yuşa Peygamberin kabrinin Filistin civarlarında olduğuna kilitlendiği için gitmeye lüzum görmüyor. Lakin gece olup uyuyunca, yine aynı zat karşısına çıkıp bu defa azarlayarak, tekrar aynı şeyleri söylüyor.

Sabah, gün açar açmaz bu defa Yahya Efendi müritleri ile birlikte bunca yolu aştıktan sonra rüyada belirtilen tepeye çıkıyor. Çıkar çıkmaz tepeyi inceleyip, kabrin yerini bulmaya çalışıyor. Bir taraftan da oranın yerli ahalisini gözetleyip, onları durdurup bilgi almak istiyor. Nihayet koyunların otlatan bir çoban görüyor ve kendisini "ne zamandır buralarda çobanlık yaptığını" soruyor.

 Çoban ; "10 seneye yakın buralara gelirim" deyince,kendisine bu ahalide kendisine olağanüstü gelen şeyler olup olmadığını soruyor. Çoban bu soru üzerine YAHYA EFENDİ' Yİ bir yere götürerek:

" EFENDİM; ŞU YERİ GÖRÜYOR MUSUN? ÜZERİ YEMYEŞİL OT OLDUĞU HALDE, KOYUNLARIMI BU OTU YEDİRMEK İÇİN  HER SEFERİNDE BURAYA GETİRİYORUM FAKAT KOYUNLARIM NEDENSE BU YEŞİL OTUN OLDUĞU KISIMA HİÇ UĞRAMAYIP İKİYE AYRILARAK BİR KISMI BU YERİN SAĞINDAN BİR KISMI DA SOLUNDAN GEÇİP GİDİYORLAR. AHA ŞU İLERİDE YİNE BİRLEŞİYORLAR . YANİ BURAYA BASMIYOR OTUNU DA YEMİYORLAR." (www.hakanyilmazcebi.com ) Diyor.

Bunun üzerine Yahya Efendi o yeri  tesbit ediyor ve yeri işaretliyor. Padişaha naklediyor. Oraya bir türbe inşa ediyorlar. O zamanda bu zamana ziyaret ediliyor. Aynı zat olayı şöyle anlatıyor:

"BEN ÇOCUK YAŞLARIMDA İKEN, YUŞA PEYGAMBERİN TÜRBESİNİ ETRAFINDA OYNUYORDUM. BİR TAKIM İNSANLAR GELDİLER, KAZI YAPTILAR. İNSAN KAFASIYLA, İSRAİLOĞULLARININ BAYRAĞININ TAŞA YONTULMUŞ ŞEKLİNİN ÇIKARILDIĞINI GÖZÜMLE GÖRDÜM."

İkinci kaynak kişi:

DOĞUM: 1938

D. YERİ: ÇANKIRI

YUŞA-CAMİ İMAM HATİBİ

 " 1961 senelerinde Hacı Osman Efendiden ders okuyorduk: YuşaPeygamber hakkında kabrinin Beykoz'daki ismi verilen tepe de olup olmadığı sorduk.  Bize dedi ki:

 "TARİH KİTAPLARINDA BU PEYGAMBERİN KABRİNİN EFRAHİM DAĞI ETEKLERİNDE, ERİHA KARYESİNDE OLDUĞU YAZIYOR, BURADA DEĞİL.."

 Bir müddet sonra bize dedi ki:

 "Size bir şey anlatacağım, Ben size Yuşa Peygamberin kabri burada değil demiştim. Fakat geçen gün misafirlerim geldi, onlarla beraber Yuşa tepesine çıktık, sohbet ettik. Geriye döndüğümüzde takriben300 metre beriye geldiğimizde arka kısımdan hafif bir ses işittim.GERİYE DÖNDÜĞÜMDE KABİRDEN BİR KOL ÇIKARAK, ELİNİN ENSEME DOKUNDUĞUNU GÖRDÜM VE YERE KAPAKLANDIM. TABİ HATA ETTİĞİMİ ANLADIM. BUNU SİZE BÖYLECE ANLATIYORUM BİLGİNİZ OLSUN." dedi.

Yuşa Tepesindeki Hz. Yuşa Peygamberin kabri, bugün 17 metreuzunlukta ve 4 metre genişliktedir. Bu kabir niye bu ölçüde yapılmıştır, bilinmez. Belki de Osmanlı döneminin insanları bu zata böyle büyük bir kabri uygun görmüşlerdir. (www.hakanyilmazcebi.com )

 

- HZ. YUŞA'YLA BİR LATİFE -

PALTOMDAN YAKALANDIM 

Konunun bu kısmında şimdi izninizle bir hatıra da ben anlatayım:

Gazetecilik mesleğini soytarılaştıranların arasından sıyrılıp, başkameslekler denemeye karar verdiğim 1997- 98 yılları arasında kısa bir dönem KÜTAHYA- GÜRAL PORSELEN'DE, Hatice Kübra hanımla Anadolu yakası Halkla ilişkiler ve Müşteri temsilciliği görevini yürütüyorduk.

 Bir gün önce İstanbul'a geldiğimden bu yana ilk defa ondan duyduğum Yuşa tepesini ve o civarda bulunan evliyaların türbesini gezmeye karar vermiştik. Ertesi gün ilk iş olarak  yolumuzu Beykoz tarafındaki porselen satan züccaciyeci esnafa düşürmüş işimizi çabuk bitirip o güzel bahar mevsimin de hemen istikameti bu kutsal mekânlara çevirmiştik.

Yuşa tepesine geldiğimizde her ikimizde uzun uzun dua ettik, KübraHanım önde ben 5–10 metre arkasında tam kabri terk ederken içimde anlamlandıramadığım muazzam bir neşve hissettiğimden,  içimden Yuşa Hazretlerine latife yapmak geçti

Ve," EFENDİM SİZE SAYGIM BÜYÜK AMA ENDAMINIZI BAYAĞI ABARTMIŞLAR " deyip muzipçe gülüştük. Tam o an da  dar dairede öyle bir hava akımı oluştu ki, paltom adeta sırtımdan sıyrılacak kadar havaya kalkıp, etekleri Yuşa Hazretlerinin kabri çevreleyen demir parmaklıklara takıldı. Ne kadar çekiştirdiysem bir türlü kurtulamadım bu olan bitenlere Kübra kardeşim de şaşırmıştı, ben palto yırtılırsa yırtıysın deyip olanca gücümle asıldım zira oluşan hava akımı neredeyse nefes almamızı bile engelleyecek kadar güçlü ve de soğuktu ki ben bu defa:

-  "Efendim, özür dilerim terbiyesizlik ettim, kabriniz endamınıza göreymiş" dedim. Hem o küçük hortum benzeri hava akımı kesildi hem de ben paltoma kavuştum. Herhalde astarı paramparça olmuştur diye baktığımda ise en ufak bir iz bile yoktu...

 Bu olayı her Yuşa Hazretlerinden bahsedilen mekanlarda anlatır,gülerdik…Lakin yukarıdaki HACI OSMAN EFENDİ'nin yaşadığı hatırayı öğrenince ben de BU DEFA İYEDEN İYİYE şaşırdım…

 Kim bilir DAHA kimlerin, BU SEÇKİN MEKANDA daha ne gibi ilginç hatıraları vardır. Aslında bir de onları araştırıp, derlemek lazım. Kim bilir ne hikmetler ortaya çıkacaktır... (www.hakanyilmazcebi.com )

SON SÖZ:

İsrailoğulları bir takım ŞEYTANLARI (LUCİFER/GRAM) ve bir takımCİNLERİ,  TANRI olarak tanıdıklarından bu yana kendilerine ıslah etmek için gelen peygamberlerine de iftiralar attılar.

Örneğin Salamon dedikleri HZ. SÜLEYMAN'ı  en büyük BÜYÜCÜ ilan edip, gücünü ilahi ikramlara değil büyüye, Allah'ı imtihan sırrına binaen verilmiş şeytani kudretlere ithaf ettiler, bu amaçlaYÜZÜKLERİN EFENDİSİNİ, HARRY POTERLERİ çekiyorlar, DA VİNCE'NİN ŞİFRESİ gibi uluslar arası geyikleri pompalıyorlar ancak;çıkarılan üç beş taş, beş on totem ve ritüeller ritüeller...

ÜTOPYALARINDA BOĞULACAK DOLAPBEYGİRLERİ!..

Yararlanılan kaynak: HAZRETİ YUŞA (Hazırlayan, H.H. Ali Yalçın, Hz. Yuşa Camii İmam-Hatibi)

Hakan Yılmaz Çebi
Araştırmacı – Yazar – Halk Bilimci

(www.hakanyilmazcebi.com )

Bu haber 61076 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Sitemizden

Beyaz TV Her Açıdan 5 Kasım 2019 Tek Parça İzle

Beyaz TV Her Açıdan 5 Kasım 2019 Tek Parça İzle Beyaz TV Her Açıdan 5 Kasım 2019 Tek Parça İzle

Hakan Yılmaz Çebi ve Ahmet Maranki Beyaz Masa Sohbetleri 03.01.2019

Hakan Yılmaz Çebi ve Ahmet Maranki Beyaz Masa Sohbetleri 03.01.2019 Beyaz masa programının bütün kaydını izleyebilirsiniz..

(c) 2008 - 2015 Sizde Ümmeti Muhammed yararına hayırlı küçük bir iş yapmak istiyorsanız yazıları sevdiklerinize ulaştırabilirsiniz! Gayret, samimiyet ve aşk bizden tevfik Allah'tan! (cc) Sitemizden alınan yazı ve dosyalar, ticari amaç gütmeksizin, değişik istemediğimiz amaç ve çıkarlar uğruna kullanmaksızın, yazar ve site ismimiz kaynak gösterilmek şartıyla yayınlanabilir! Aksi halinde tüm yasal haklarımızı gizli tutmaktayız!
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bili?im